Tehniskie rādītāji ne tikai ļauj pieņemt pareizo lēmumu īstajā laikā, bet arī palīdz maksimāli palielināt atdevi, vienlaikus samazinot risku. Šajā rakstā tiks apspriesti 5 labākie tehniskie rādītāji dienas tirdzniecībai, kas jums jāņem vērā. Tātad, sāksim.
Tehniskais rādītājs ir modeļa signāls vai matemātisks aprēķins, kas sniedz vērtīgu ieskatu par akcijām un citiem finanšu instrumentiem. Tirdzniecībā rādītāji ir daži no vissvarīgākajiem rīkiem, kas var palīdzēt jums pieņemt pārdomātākos lēmumus, lai izmantotu iespējas.
Moving Vidējie
Vienkāršiem vārdiem sakot, mainīgais vidējais ir vērtspapīra vidējās cenas aprēķins. To mēra, vidēji aprēķinot vērtspapīra cenas noteiktā laika posmā. Šīs tehniskās analīzes galvenais mērķis ir sniegt jums informāciju, lai saprastu, vai vērtspapīram ir lejupslīdes vai augšupejas tendence. Dienas tirgotāji izmanto mainīgos vidējos rādītājus, lai uzlabotu izredzes uz panākumiem, novērtējot tirgus tendences un mainot savus darījumus tirgus virzienā. Ir vairāki mainīgie vidējie lielumi, piemēram, SMA (Simple Moving Averages) un EMA (Exponential Moving Averages).
Izmantojot SMA ar 5-bar, 8-bar un 13-bar kombinācija tiek uzskatīts par ideāli piemērotu dienas tirgotājiem. Šie mainīgie vidējie rādītāji ir viens no visbiežāk izmantotajiem tehniskajiem rādītājiem, un tie ir balstīti uz Fibonači iestatījumiem.
Mainīgo vidējo rādītāju priekšrocības
- Piedāvājiet informāciju par tirgus dinamiku.
- Ļaujiet tirgotājiem izprast tirgus tendences.
- Sniedziet informāciju par stop loss un piemērotākajiem stop-loss punktiem.
- Piedāvājiet lieliskas tirdzniecības iespējas, lai palielinātu peļņu tirgus virzienā.
Relatīvā Strength Index
RSI apzīmē relatīvās stiprības indeksu, un šis tehniskais rādītājs sniedz informāciju par pārpārdotiem vai pārpirktiem nosacījumiem. To izveidoja J. Velss Vailders jaunākais, un tas ļāva jums aprēķināt bāzes aktīva cenas impulsu. Saskaņā ar RSI indikatoru, ja aktīva impulss ir 70 skalā no 0 līdz 100, tas norāda, ka aktīvs ir pārpirkts. No otras puses, ja impulss sasniedz 30, tas liecina, ka aktīvs ir pārpārdots. Izmantojot RSI, tirgotājs atrod iespējas pirkt vai pārdot.
Ir svarīgi atzīmēt, ka laika gaitā RSI ir veikti daudzi uzlabojumi. Viens no populārākajiem ir Konstance Brauna. Viņa skaidroja, ka tirgū, kurā ir tendence uz augšu, pārpārdošanas līmenis ir augstāks par 30, savukārt lejupejošā tirgū pārpirkto līmenis ir zemāks par 70. Tāpēc RSI piedāvā labākos rezultātus, ja tas atbilst tirgus tendencei. aktīva cena.
Piemēram, ja cenu tendence ir lācīga, jums vajadzētu apsvērt lācīgu RSI impulsa signālus, un, ja cenu tendence ir lācīgs, tad labāk ir ignorēt šos RSI signālus. Lasiet vairāk par stratēģijām, kuras varat izveidot, izmantojot RSI.
RSI priekšrocības
- Sniedz informāciju par vispārējām tirgus tendencēm (ja tas ir zemāks par 50, tirgus tendence ir lejupejoša, un, ja tā ir virs 50, tirgus tendence ir augšupejoša).
- Ļauj izprast pārpārdošanas un pārpirkšanas nosacījumus.
- Palīdz atrast pirkšanas vai pārdošanas iespējas.
MACD
MACD (Moving Averages Convergence Divergence) parāda attiecību starp 2 dažādiem aktīva cenas mainīgajiem vidējiem. Tas ir impulsa rādītājs, ko mēra, atņemot 26 periodu EMA (eksponenciālo mainīgo vidējo) no 12 periodu EMA. Tas sastāv no 2 dažādām diagrammas līnijām un norāda aktīva vidējo cenu. Tomēr atšķirībā no citiem mainīgajiem vidējiem rādītājiem tas sniedz vislielāko svaru jaunākajām cenām, salīdzinot ar tālākajām cenām.
Šī indikatora signāla līnija būtībā ir 9 dienu EMA, kas darbojas kā pirkšanas/pārdošanas signālu aktivizētājs pēc tam, kad tā ir attēlota pirmās (MACD) rindas augšpusē.
MACD līnija signalizē par lācīgu tendenci, ja tā atrodas zem signāla līnijas, un parāda bullish tendenci, ja tā atrodas virs signāla līnijas.
MACD priekšrocības
- Ļauj ātri noteikt īstermiņa tendenču virzienu.
- MACD ir ļoti viegli lasāms, salīdzinot ar vairumu citu tehnisko rādītāju.
- Sniedz jums informāciju par to, vai lācīgā vai kāpuma cenu kustība vājinās vai nostiprinās.
Bollinger Bands
Bollinger Bands ir vēl viens lielisks tehniskais rādītājs dienas tirgotājiem, un to 1980. gados izveidoja Džons Bollingers. Tolaik tika uzskatīts, ka nepastāvība ir statiska, bet Bollinger Bands parādīja, ka tā ir dinamiska.
Šis tehniskais indikators sastāv no trim dažādām joslām, kas pazīstamas kā augšējās, vidējās un apakšējās joslas. Vidējā josla darbojas kā mainīgais vidējais rādītājs, bet apakšējā un augšējā josla ir iestatīta zem un virs vidējās. Augšējās un apakšējās joslas pozicionēšana atspoguļo nepastāvību, un to nosaka pielāgojams aktīva cenas standarta noviržu skaits.
Bollinger Bands vispārējais mērķis ir nodrošināt tirgotājiem informāciju par aktīva cenu. Tas ļauj saprast, vai aktīva cena un nepastāvība ir salīdzinoši augsta vai salīdzinoši zema. Varat novērtēt relatīvo cenu, salīdzinot aktīva pašreizējās cenas pozīciju attiecībā pret diapazoniem. Čārlzs Švābs šim indikatoram pievienoja vēl vienu līdzekli, un tagad joslas platums nodrošina reāllaika vizuālu informāciju par aktīva nepastāvību.
Bollingera joslu priekšrocības
- Ja joslas ir platākas, nepastāvība ir augsta. Ja joslas ir šaurākas, nepastāvība ir zema.
- Ļauj noteikt, vai aktīva cena ir relatīvi augsta vai zema.
- Nodrošina sagaidāmo “parasto” nepastāvību/cenu darbības diapazonu, lai noteiktu izlaušanos.
5. Cena, slāņa-1 indikators
Visbeidzot, mūsu saraksts ar 5 labākajiem tehniskajiem rādītājiem dienas tirdzniecībai ietver cenu. Dienas beigās rādītāji ir cenas atvasinājumi. Tas rada kavēšanos, kas aizkavē pirkšanas vai pārdošanas signālu. Raugoties tieši uz aktīva cenas darbību, tiks nodrošināta ātrāka pasūtījumu aktivizēšana.
Atbalsta/pretestības līmeņi un pagrieziena punkti. Aktīva pašreizējā un vēsturiskā cena sniedz arī dažus vērtīgus ieskatus, ko izmanto dienas tirgotāji. Lūk, kā jūs varat izmantot cenu kā tehnisko rādītāju.
Atbalsts
Atbalsta līmenis/līnija ir tehnisks rādītājs, kas nosaka aktīva cenas punktu, kurā tas potenciāli var atrast atbalstu pēc krituma. Vienkāršiem vārdiem sakot, tas sniedz informāciju par to, vai aktīvs tiks atgūts vai nē.
Pretestība
Tas ir tieši pretējs atbalsta līmenim un sniedz informāciju par aktīva cenas punktu, kurā tas saskarsies ar pretestību, pieaugot. Citiem vārdiem sakot, aktīva cena parasti samazinās pēc pretestības līmeņa sasniegšanas.
Pivot punkti
Atbalsta un pretestības līmeņi nav akmenī cirsti. Ja cena ielaužas neparedzētā virzienā, atbalsta līmenis var “pagriezties” pretestības līmenī un otrādi. Tie ir arī ļoti vērtīgi rādītāji tirdzniecībai, jo tie atspoguļo spēcīgu apvērsumu tirgus psiholoģijā attiecībā uz konkrētu cenu punktu. Parasti, jo ilgāks laiks nepieciešams, lai izjauktu līmeni (atbalstu vai pretestību), jo spēcīgāks ir jaunais, pretējais, pagrieztais līmenis.
Secinājumi
Šie ir 5 labākie tehniskie rādītāji dienas tirdzniecībai. Tas, kas padara tos ideālus pār citiem, ir to vienkāršība un intuitīvā pievilcība — nav vajadzīgs ilgs laiks, lai tos paņemtu, taču to apgūšana var aizņemt vairākus gadus un ir ļoti atalgojošs izaicinājums. Turklāt lielākā daļa “sarežģītāko” indikatoru ir balstīti uz šiem pamata rādītājiem, tāpēc kā tirgotājs jūs būtībā vienmēr saņemat tos pašus signālus.
Protams, runājot par finanšu tirgiem, nekas netiek garantēts, taču šādi rīki palīdz nosvērt izredzes sev par labu. Ilgtermiņā un ar pietiekamu darījumu skaitu un pareizu riska pārvaldību tehnisko rādītāju izmantošana dienas tirdzniecībai var vienkārši uzlabot jūsu peļņu un palīdzēt jums pārspēt tirgu.