Dodoties uz 2021. gadu, jūs, iespējams, esat dzirdējuši par kriptovalūtām kaut kādā veidā vai formā. Ņemot vērā pieaugošo uzmanību un publicitāti, kas saistīta ar kriptovalūtu sfēru, tirgotāji un investori dodas uz priekšu, lai pieņemtu jauno finanšu nākotni. Pētījumi liecina, ka gandrīz 15% amerikāņu pieder kriptovalūtas piemēram, Bitcoin, Ethereum un Dogecoin. Jā, mēmu monēta.
Interesanti, ka ievērojama daļa no šiem investoriem pēdējo divu gadu laikā ieguldīja šajos aktīvos. Tāpēc neatkarīgi no tā, ko visi domā, pastāv liela iespēja, ka kriptovalūtas var ietekmēt jūs, biznesa darījumu nākotni un pasaules ekonomiku.
Ar gandrīz 10,000 XNUMX unikālām kriptovalūtām dažādās biržās, nepārtraukti tiek radītas jaunas kriptovalūtu formas. Turklāt lielie uzņēmumi, piemēram, Tesla, Paypal un Microstrategy, pēdējo mēnešu laikā ir izrādījuši interesi par kriptovalūtām, veicot ieguldījumus, pieņemot adopcijas un citus. Šādas ziņas kādam liek aizdomāties. Vai kriptovalūtas ir nākotne? Noskaidrosim.
Kas ir kriptovalūtas?
Neuztraucieties tiem, kuri vēl ir iesācēji kriptovalūtu jomā; mēs jūs nodrošinām. Neiedziļinoties detaļās, kriptovalūtas ir digitālās valūtas veids, kura pamatā ir blokķēdes tehnoloģija. Tas, kas padara kriptovalūtas tik unikālas, ir pamatā esošā tehnoloģija: blokķēdes. Ieviests kā DDoS risinājums, saīsinājums no izplatītā pakalpojuma atteikuma, blockchain tehnoloģija ieviesa nemainīgu, izsekojamu, izplatītu virsgrāmatu saviem dokumentu laikspiedoliem.
Dodoties uz 2009. gadu, Satoši Nakamoto, noslēpumaina figūra, ieviesa pirmo cilvēkiem zināmo kriptovalūtu Bitcoin, publicējot balto grāmatu internetā pēc 2008. gada finanšu krīzes. Kopš tā laika finanšu pasaule nekad nav bijusi tāda pati. Bitcoin tika ieviests, lai risinātu centralizēto finanšu institūtu raksturīgās problēmas, kas kontrolē pasaules ekonomiku, izveidojot decentralizētu sistēmu. Tas nozīmē, ka kriptovalūtas neregulē, neregulē vai nekontrolē centrālā iestāde. Tā vietā konsensa mehānisms, ko visi tīklā ievēro, saglabā un regulē katras kriptovalūtas darbību.
Izveidojot savu digitālo valūtu blokķēdes tehnoloģijā, Bitcoin nodrošināja, ka ikviens, kas piedalās tīklā, var piekļūt tādām priekšrocībām kā drošība, pārredzamība un uzticēšanās. Bitcoin to izdarīja, izveidojot vienādranga elektroniskās skaidras naudas versiju, kas ļauj tiešsaistes maksājumus sūtīt tieši no vienas iestādes uz otru, neizmantojot centralizēto starpnieku problēmas.
Kāda ir kriptovalūtu nākotne?
Pēdējās desmitgades laikā kriptovalūtas ir ievērojami pieaugušas. Pieaugot lietotāju, investoru un tirgotāju skaitam, kas pievienojas ekosistēmai, tirgum paveras iespējas. Ņemot vērā kriptovalūtu attīstību gadu gaitā, nozares vērtība pārsniedz 2 triljonus USD, un katru dienu tikai Bitcoin tiek tirgoti 3 miljardi USD.
Kriptovalūtas šodien ieņem vadošo pozīciju finanšu pasaulē, un digitālajām valūtām, piemēram, Bitcoin un Ethereum, klājas ārkārtīgi labi. Lai gan kriptovalūtas ir salīdzinoši jaunas tradicionālos aktīvus, tām ir daudz iespēju augt, attīstīties un galu galā aizstāt naudu, kā mēs to zinām. Tāpēc tagad jums varētu rasties jautājums, vai kriptovalūtas drīzumā kļūs par plaši pieņemto valūtu.
Bitcoin turpina valdīt tirgū pēc tam, kad tas tika ieviests pirms vairāk nekā desmit gadiem; tāpat arī Ethereum neatpaliek. Neskatoties uz neveiksmīgajām avārijām gadu gaitā, iespējamība, ka aktīvu vērtība sasniegs 1 miljonu ASV dolāru, dažiem ekspertiem šķiet nereāla. Eksperti norāda, ka dolāra saknes ir dziļas, jo pasaules vadošā norēķinu valūta un kriptovalūtas vēl nav pieņemtas visā pasaulē. Tomēr tas var šķist neizbēgami.
Makro bilde kā pozitīvs aizmugurējais vējš
Lēnām pasliktinoties dolāra ietekmei un pasliktinoties ASV spējai samaksāt parādus, kriptovalūtas 2021. gada otrajā ceturksnī kļūst plaši izplatītas. Lai gan investori pārsvarā uzskata kriptovalūtas kā ienesīgus un vērtīgus ieguldījumus, uzņēmumi un lielas organizācijas izmanto šo valūtu kā maksāšanas līdzekļi.
Arvien vairāk uzņēmumu pieņem un izmanto kriptovalūtas starptautiskajai tirdzniecībai, īpaši mazattīstītām valstīm, kriptovalūtas, kas aizstāj fiat valūtas, var šķist reālākas pēc tam, kad maksājumu milži Paypal, Mastercard, Visa un Venmo ļauj miljoniem tirgotāju pieņemt kriptovalūtas kā maksājumu iespēju. gadā.
Daudzi cilvēki visā pasaulē pievienojas kriptogrāfijas sfērai, pamatojoties uz bailēm un spekulācijām, ka centrālās bankas visā pasaulē samazina savu valūtu vērtību. Pretēji tam, šo plaši izplatīto baiļu dēļ Bitcoin un Ethereum cena kopš pagājušā gada jūnija ir vairāk nekā četrkāršojusies, rakstīšanas laikā aktīvi novērtējot attiecīgi 39,000 2700 un XNUMX USD.
Pēc SVF domām, pieaugot parādiem, pandēmija prognozē vēl vienas krīzes sākumu. Pašlaik attīstīto un mazattīstīto valstu parādsaistības ir palielinājušās līdz vairāk nekā 70% no to ekonomiskās produkcijas, dodot vairāk iespēju kriptovalūtām īstenot savu mērķi aizstāt fiat valūtas kā maiņas līdzekli.
Kāpēc kriptovalūtas vēl nav aizstājušas tradicionālo naudu?
Tātad, kas saglabā tādus aktīvus kā Ethereum un Bitcoin, lai valdītu pār pasauli. No visiem ierobežojumiem, kas saistīti ar kriptovalūtu ķēdi, ir to bēdīgi slavenā nepastāvība un jutīgums pret spekulācijām. Piemēram, Bitcoin cena vienas nedēļas laikā samazinājās no 59,000 39,000 USD līdz 4,300 2,700 USD. Tāpat Ethereum nedēļas laikā nokrita no visu laiku augstākā līmeņa, XNUMX USD, līdz XNUMX USD.
Eksperti norāda, ka lielākā daļa kriptovalūtu investoru ir stingri pārliecināti, ka aktīva nepastāvība, neparedzamība un jutīgums pret spekulācijām ir galvenais iemesls, kāpēc aktīvi vēl nav aizstājuši tradicionālo valūtu.
Aktīva nepastāvībai ir izšķiroša nozīme kriptovalūtu ieviešanā ikdienas darījumiem. Piemēram, Bitcoin vērtība ir samazinājusies par 27%, bet Ethereum cena ir samazinājusies par 25%.
Tas nav acis atverot, kā kriptovalūtas vēl nav iefiltrējušās pasaulē, ņemot vērā, cik agresīvi vērtība var mainīties vienas nakts laikā. Šobrīd visi secinājumi norāda uz kriptovalūtu nerealizēšanu; tomēr risinājums ir laikā. Tā kā Ethereum un citas kriptovalūtas, piemēram, PolkaDot, ievieš inovācijas tirgū, mēs, iespējams, redzēsim, ka kriptovalūtas tiek plaši pieņemtas globālā mērogā.
Noslēguma piezīmes
Cita starpā, ieviešot kriptovalūtas ETF, Tokenized Stocks, NFT, kriptovalūtas virzās uz nākotni, kurā tas, iespējams, dramatiski mainīs mūsu dzīvi. Investēšana kriptovalūtās ir kļuvusi vienkāršāka nekā jebkad agrāk. Tomēr tehnoloģijas ierobežojumi un raksturīgie riski ir vienīgie faktori, kas ierobežo kriptovalūtu izaugsmi. Pretēji tam, ļoti iespējams, ka jaunie notikumi pārvarēs šos ierobežojumus, tie tiks pārvarēti ar laiku. Kripto sfērā tehnoloģiskie sasniegumi un inovācijas notiek ātri. Ko tu domā? Vai kriptovalūtas ir finanšu nākotne?
Vai meklējat daudzsološākās 2021. gada monētas? Vairāk lasiet šeit.