Kripto automatizētā tirdzniecība

Kosmiskie paisumi, ekonomikas soļi

Tuvojoties 4. jūlija pārtraukumam, mēs devāmies uz tradicionālo fiskālā tirdzniecības gada otro pusi. Šī gada Neatkarības dienai tika pievienots papildu akcents – “Super” pilnmēness. Māņticīgākiem tirgotājiem tas iezīmēja gada pirmo supermēnesi un četru sērijas sākumu, kas būs redzams līdz septembra beigām. Varbūt tur ir vairāk māņticīgu tirgotāju, nekā mēs domājām, jo ​​šķiet, ka tirgus tendences šī debess notikuma laikā mainās.

Pēdējo trīs gadu laikā ir konsekventi novērotas izmaiņas nedēļās, kad parādās un izgaist Supermēness. 2020. gadā laika posmā no 9. marta līdz 7. maijam Lāču tirgū notika astronomisks 161% rallijs, kas līdzinās fēniksam, kas paceļas no pelniem. Turpretim 2021. gada intervāls no 27. aprīļa līdz 24. jūnijam iezīmējās ar 51% kapitulāciju Buļļu tirgū, kas atgādina Ikara kritienu. Pavisam nesen, no 14. gada 12. jūnija līdz 2022. augustam, tirgi piedzīvoja strauju lēcienu par 43% lāču tirgus vidū.

Tā kā debesu notikumi un tirgus maiņa ir svaigi prātā, pievērsīsimies pašreizējai ainavai. Līdz šim, kā parādīts iepriekš minētajā diagrammā, šīs nedēļas tirgos ir bijis noskaņojums bez riska, gan akcijas, gan kriptovalūtas nedaudz pieauga no 0 līdz 2%, bet procentu likmes galvenokārt palika nemainīgas. Saūda Arābija un Krievija ir ieviesušas dziļākus naftas ieguves samazinājumus, jo naftas cenas joprojām ir zemas un nestabilas vājā pieprasījuma dēļ. Šīs nestabilās cenas rada ideālus tirgus apstākļus skalperiem, ko izmantot. Tikmēr daudzi tirgus novērotāji prognozē, ka inflācija gada beigās stabilizēsies aptuveni 3-4% robežās, ko ietekmēs pozitīvo bāzes efektu pakāpeniska izzušana pēc naftas cenu krituma šajā ceturksnī. Tādējādi tirgotāji var apsvērt iespēju izveidot nodrošinājumu pret inflāciju, piešķirot kapitālu aktīviem, kuriem inflācijas apstākļos ir bijuši panākumi, piemēram, dārgmetāliem, piemēram, zeltam, nekustamo īpašumu īpašumiem vai tādu uzņēmumu akcijām, kuriem ir spēcīgas cenu noteikšanas sviras. Lielais jautājums kriptovalūtu tirgotājiem būs, vai BTC beidzot tiks uzskatīts par vēl vienu "inflācijas riska ierobežošanas" līdzekli.


No makroekonomikas viedokļa, krītot priekškariem tirdzniecības nedēļā, Federālo rezervju sistēmas nostāja kļūst skaidrāka, un tai intriģējoši līdzās ASV ilgtermiņa ienesīguma kāpums. Pēc FOMC sanāksmes protokola publicēšanas trešdien Fed termināļa likme saglabājās stabila 5.4% līmenī, sinhronizējot ar neseno politikas stāstījumu. Kā gaidīts, Fed turpina saglabāt vanagu nostāju. Protokolā tiek atkārtots tas, ko Pauels ir paudis pēdējo dažu nedēļu laikā: Fed dalībnieku vienprātība, ka šogad būs nepieciešami papildu likmju paaugstinājumi, kas nozīmē, ka Fed ir stingrā ceļā uz citu likmju paaugstināšanu šajā mēnesī. Šī trajektorija ir lielā mērā paredzama, jo tirgi jau nosaka cenu par aptuveni 33 bāzes punktiem turpmākam pieaugumam. Turklāt ASV ilgtermiņa peļņas likmes ir sasniegušas augstāko līmeni kopš marta, atpaliekot no spēcīgāka, nekā gaidīts, pirmā ceturkšņa IKP pieauguma. Šis ekonomikas uzplaukums sniedz Fed rīcības brīvību, lai paaugstinātu federālo fondu likmi, nenovirzot ekonomiku recesijā. Tas dod tirgotājiem iespēju Treasury Inverse ETF veidā. Šie ETF ir paredzēti, lai pārvietotos pretējā virzienā, salīdzinot ar Valsts kases obligāciju cenām. Kad Federālo rezervju sistēma paaugstina likmes, obligāciju cenas parasti samazinās, izraisot obligāciju ienesīguma pieaugumu. Līdz ar to var sagaidīt, ka Treasury Inverse ETF gūs peļņu, nodrošinot tirgotājiem potenciālu iespēju gūt peļņu.


Noslēgumā jāsaka, ka spēcīgo ekonomikas datu saskaņošana, tirgus prognozes un Federālo rezervju sistēmas izlēmīgā pozīcija iezīmē kritisku fonu finanšu ainavai, virzoties fiskālā gada otrajā pusē. ASV ilgtermiņa peļņas likmju konverģence, kas sasniedz jaunus augstumus, ko veicināja negaidīti spēcīga IKP izaugsme, un Federālo rezervju sistēmas taktiskā pieeja federālo fondu likmes kalibrēšanā, uzsver sarežģīto ekonomisko spēku mijiedarbību. Pašreizējais tirgus scenārijs gan tirgotājiem, gan politikas veidotājiem prasa rūpīgu novērošanu un stratēģisku lēmumu pieņemšanu.