Neskatoties uz tirgus nepastāvību, šķiet, ka kriptovalūtu katru dienu kļūst arvien vairāk finanšu nākotne. 2020. gads bija gads, kad korporatīvās iestādes sāka uzkrāt Bitcoin. 2021. gadā valstīm varētu būt pienācis laiks pieņemt kriptovalūtas. Tagad, kad Salvadora pieņem Bitcoin, jautājums ir kurš nāks nākamais?
Ārējo rezervju uzkrāšana – diversificēt ar Bitcoin?
Pēc sākotnējā šoka, ko izraisīja Covid-19 uzliesmojums 2020. gada martā, starptautiskā tirdzniecība atgriežas pirmspandēmijas līmenī, un tādas valstis kā Salvadora gūst no tā labumu. Kopš 2001. gada, kad tā nolēma pieņemt ASV dolāru (USD) par oficiālo valūtu, ASV fiskālā un monetārā politika ir būtiski ietekmējusi Salvadoras ekonomiku. No datiem ir skaidrs, ka nesenais USD vērtības kritums, ko izraisīja spēcīgās stimulēšanas pārbaudes un ekspansīvā monetārā politika, ir būtiski ietekmējis Salvadoras tekošo kontu – visu neto darījumu summu starp valsti un pārējo pasauli.
Lētāks USD nozīmē, ka preces Salvadorā ir pievilcīgākas ārvalstu patērētājiem, savukārt imports kļūst dārgāks. Šī ekonomiskā parādība ir likusi šīs mazās Centrālamerikas valsts tekošajam kontam sasniegt visu laiku augstāko līmeni, ļaujot eksponenciāls ārējo rezervju pieaugums nacionālajā centrālajā bankā.
Bet kā tas viss ir saistīts ar vēsturisko paziņojumu, ka tagad Salvadora pieņem Bitcoin kā likumīgu maksāšanas līdzekli?
Nu, augošā inflācija grauj USD pirktspēju. Tādējādi, pārvēršot daļu no šī ārvalstu valūtu pārpalikuma BTC ar cenu pieauguma perspektīvu, viņi ne tikai ļautu dažādot savu rezervju sastāvu, bet arī darbotos kā nodrošinājums pret USD vērtības samazināšanos.
Pārvedumi – kā Bitcoin samazinās starpnieku izmaksas
Salvadoras ekonomika lielā mērā ir atkarīga no naudas pārvedumiem, ko tās pilsoņi sūta uz mājām ārvalstīs. Turklāt aptuveni ceturtā daļa valsts iedzīvotāju dzīvo ASV, un tikai 2020. viņi nosūtīja uz mājām vairāk nekā 6 miljardus ASV dolāru pārvedumos, kas veido vairāk nekā 20% no IKP.
Tāpēc, norādot, ka ievērojams daudzums šo naudas pārvedumu tiek pazaudēts starpniekiem, sacīja Salvadoras prezidents Naibs Bukele. čivināt ka, izmantojot Bitcoin, vairāk nekā miljons mājsaimniecību ar zemiem ienākumiem piedzīvotu ievērojamu bagātības pieaugumu.
Pēc savas būtības maksājumi Bitcoin tiek veikti vienādranga režīmā, samazinot starpnieku maksas. Līdz ar ziņām, ka Salvadora pieņem Bitcoin, vairākas citas jaunattīstības valstis visā pasaulē var iet to pašu ceļu. Lielākajā daļā jaunattīstības valstu naudas pārvedumi veido ievērojamu daļu no to IKP, un bieži vien tiek uzskatīts, ka tie pārsniedz 10% no kopējās ekonomiskās produkcijas.
Pieaugošās parādu izmaksas un kapitāla aizplūde – vai Bitcoin būs glābiņš?
Cenu pieauguma eskalācija vadošajās ekonomikās, īpaši ASV, veicina investoru gaidas par procentu likmju pieaugumu. Tas palielinātu obligāciju ienesīgumu, izraisot jaunattīstības valstu parāda izmaksu pieaugumu, jo investori pieprasa lielāku atdevi.
Aplūkojot neseno ārējo parādu eksponenciālo pieaugumu Salvadorā, daži var apsvērt iespēju izmantot iespējamo Bitcoin cenas pieaugumu līdz USD, lai aizsargātu pret šo USD denominēto parāda izmaksu pieaugumu, kā arī lai padarītu to lētāku. lai dzēstu jau esošās finansiālās saistības.
Tas varētu būt reāls risinājums, kas var piemērot to pašu loģiku daudzām jaunattīstības valstīm, īpaši tām, kuru valūta ir ļoti atkarīga no ārējā parāda izmaksām, piemēram, Argentīna, Venecuēla, Brazīlija un Turcija.
Vairumā gadījumu šīs nacionālās valūtas kopš pandēmijas sākuma ir ievērojami samazinājušās. Ja ASV ekonomika atveseļosies ātrāk par viņiem, tas izraisītu aizplūšanu no viņu galvaspilsētām un galu galā valūtas vājumu. Tāpēc Bitcoin pievienošana to bilancē var izrādīties efektīvs veids, kā izvairīties no pārmērīga nacionālo rezervju vērtības samazināšanās, vienlaikus mazinot aizņēmumu un nenokārtoto parādu atmaksas izmaksu pieaugumu.
Finansiālā iekļaušana – kā Bitcoin veicinās ekonomiku
labklājība
Salvadora ir maza jaunattīstības valsts, un lielākajai daļai tās iedzīvotāju nav nekādas finanšu izglītības. Daudziem iedzīvotājiem nav tradicionālo bankas kontu un nav pieejami visvienkāršākie finanšu pakalpojumi, tostarp uzkrājumi un kredītlīnijas.
Tomēr Bukele kungs paziņoja, ka Salvadora, pieņemot Bitcoin kā konkursu, ļautu cilvēkiem izveidot tiešsaistes digitālos makus ar viedtālruņiem. Tāpēc kriptovalūtas ieviešana piedāvās lielāku finansiālo iekļaušanu visā valstī, ļaujot cilvēkiem paplašināt savu uzņēmējdarbību un ekonomisko produktivitāti, iekļaujot lielāku iedzīvotāju daļu finanšu sektorā.
Finansiālā iekļaušana ir kritisks jautājums visās valstīs un jo īpaši jaunattīstības valstīs. Tādējādi daudzas Dienvidamerikas, kā arī Āzijas valstis uzmanīgi vēro Salvadoras rīcību.
Tomēr laiks rādīs, vai šis vēsturiskais brīdis izdosies tā, kā Buķeles kungs bija paredzējis. Tikmēr salvadorieši izskatās gatavi veidot savas valsts nākotni ar kriptovalūtām tās pamatā.