Kripto automatizētā tirdzniecība

KĀ SAĪSINĀT KRIPTO

Daudzējādā ziņā akciju tirgus ir līdzīgs tā kriptovalūtu līdziniekam, un tāpēc akciju tirgus novērošana ir labs veids, kā uzzināt, kā darbojas kriptovalūtu tirgus. Var droši teikt, ka kriptovalūta ir “ne tik tieša” akciju tirgus kopija. Tāpēc viņi abi izmanto vairākus līdzīgus terminus, no kuriem viens ir “saīsināts”.

Īsāk sakot, monētu pārdodot dārgi, pēc tam atpirkt zemāk. Viena no lielisku investoru īpašībām ir spēja, ar kuru hameleons ir plaši pazīstams: pielāgošanās spēja. Labākie investori pielāgojas mainīgajiem tirgus apstākļiem, kas parāda, kāpēc kriptovalūtu investoriem ir jāstrādā ar dažādām stratēģijām.  

Pašlaik kriptovalūtu tirgus tuvojas lāču apstākļiem, savukārt dažiem lāču tirgus jau ir klāt. Tomēr joprojām ir veidi, kā gūt peļņu no tirgus. Neatkarīgi no cenu virziena vienmēr ir veids, kā gūt peļņu, pat vissliktākajos tirgus apstākļos.

Kā? Ar "šifrēšanas saīsināšanu".  

Šajā rakstā tiks apskatīts, ko nozīmē “īsais kriptovalūts”, un viss, kas jums jāzina par šo tirdzniecības stratēģiju. 

Pirms sākam: šī nav iesācēja lieta, un sviras izmantošana var būt bīstama. Pārliecinieties, ka zināt, ko darāt, neriskējiet vairāk, nekā varat atļauties zaudēt. Galu galā tirdzniecība ir izdzīvošanas spēle. Jūs vēlaties saglabāt savas pozīcijas un dzīvot, lai cīnītos vēl vienu dienu.

Ar šo brīdinājumu sāksim!

Izpratne par garajām un īsām pozīcijām

Lai labāk saprastu, ko nozīmē “īsā” kriptovalūtu pārdošana, mums ir jāsaprot, kas ir “garās pozīcijas” un “īsās pozīcijas”.

Abas pozīcijas atspoguļo iespējamo cenu virzību tirgū. 

Tirgotāji ieņem garo pozīciju bullish tirgus apstākļos (kad cenas paaugstinās). Tas nozīmē, ka viņi pērk kriptovalūtas un cer, ka cenas pieaugs. Kad tirgotājs iet uz ilgu laiku, viņš cer gūt peļņu no augšupvērstās cenas maiņas. 

Un otrādi, lāču tirgus gadījumā (kad cenas samazinās), tirgotāji var ieņemt īso pozīciju vai samazināties. Šajā gadījumā tirgotājs pārdod kriptovalūtu un cer, ka cenas no šī brīža samazināsies, lai viņi varētu atpirkties tirgū.          

Kā saīsināt kriptovalūtu?

Vienkārša atbilde:

Jūs pārdodat par augstāku cenu, lai atpirktu, kad cenas ir zemākas. 

Tomēr tas nav tik vienkārši. 

Īsās pozīcijas pārdošanas process ir diezgan sarežģīts un var būt diezgan riskants. Lielākajai daļai cilvēku tas šķiet grūtāk nekā kriptovalūtu tirdzniecība. Tomēr ar pareizu izpratni un piekļuvi informācijai kriptovalūtas “īsināšana” var būt aizraujoša, kā arī ļoti ienesīga stratēģija.

Aizraujošākā kriptovalūtu īssavienojuma daļa ir tā, ka to var veikt ar aizņemtiem aktīviem, ti, izmantojot kredītplecu. Ir dažādi veidi, kā to izdarīt, un mēs izcelsim katru metodi un izskaidrosim tās īpatnības.

Īsā pārdošana ar atvasinājumiem

Atvasinātie instrumenti, kas pazīstami arī kā maržas tirdzniecība vai sviras tirdzniecība, ir viens no vienkāršākajiem kriptovalūtu īstermiņa saīsināšanas veidiem. Tas ļauj aizņemties no brokera un veikt ieguldījumus garajā vai īsajā pozīcijā. Atkarībā no tirgus virziena tirgotāji gūs peļņu vai zaudējumus.

Atvasinātie instrumenti ir bijuši jau ilgu laiku, un tie piedāvā jaunus veidus, kā ieguldīt un pārvaldīt līdzekļus. Atvasinātais instruments ir līgums vai vienošanās par noteiktas kriptovalūtas pirkšanu vai pārdošanu noteiktā laikā un par noteiktu cenu.  

Atvasinātā instrumenta vērtība ir atkarīga no bāzes aktīva paredzamās vērtības. Cenu izmaiņu nākotnes prognoze noteiks jebkura atvasinātā instrumenta vērtību. Šī vērtība tiek dublēta, noslēdzot līgumu ar biržu. 

Ir trīs galvenie kriptovalūtu atvasinājumu veidi. Tomēr citi ir trīs galveno veidu modifikācijas. 

Šīs ir trīs galvenās atvasināto instrumentu formas: mijmaiņas darījumi, fjūčeri un opcijas

Kā norāda nosaukums, mijmaiņas darījums notiek, kad kriptovalūta tiek apmainīta pret citu, piemēram, pērkot bitkoīnus ar altkoiniem.  

Nākotnes līgumi ir finanšu līgumi, kuros pircējam/pārdevējam ir pienākums pirkt vai pārdot aktīvu (šajā gadījumā kriptovalūtu) par fiksētu cenu. Pašlaik tie ir visizplatītākie kriptovalūtu atvasinājumi mūsdienu tirgū. 

Kā norāda nosaukums, opcijas ir līdzīgas nākotnes līgumiem. Tomēr šajā gadījumā pircējam/pārdevējam ir tiesības pirkt vai pārdot aktīvu noteiktā laikā un par noteiktu cenu. Nav pienākuma turpināt opciju pārdošanu/pirkšanu.  

Vairākas biržas tirgo atvasinātos instrumentus, un tās visas piedāvā dažādas paketes.  

Piemēram, Binance Futures un Bitmex ir pieejami atvasinājumi, kas ļauj lietotājiem apmainīties ar vairāk nekā 140 kriptovalūtām un kriptoaktīviem.

Aizņemieties monētas no DeFi protokoliem un pārdodiet tās, lai tās atpirktu 

Pasaulē, kurā miljoniem cilvēku joprojām nav piekļuves bankas kontiem un finanšu pakalpojumiem, decentralizētā finanse (DeFi) var būt izeja. 

Saskaņā ar Bitcoin tirgus žurnāls“Decentralizētā finanse attiecas uz atvērtā pirmkoda finanšu programmatūru, kuras mērķis ir sniegt finanšu pakalpojumus ikvienam, kam ir interneta pieslēgums.” 

Izmantojot DeFi, lietotāji var saņemt līdzīgus piedāvājumus tam, ko piedāvā tradicionālās bankas. Atšķirība? Starpnieku nav, un darījumi tiek veikti bez starpnieka. Tā vietā finanšu pakalpojumi tiek vadīti blokķēdē, izmantojot viedos līgumus un līdzīgas tehnoloģijas. 

Izmantojot DeFi, kriptovalūtu var pārsūtīt no viena maka uz citu, izmantojot protokolus un viedos līgumus, ko nodrošina Blockchain tehnoloģija. Tas ļauj tirgotājiem gūt pasīvu interesi par digitālajiem aktīviem.  

Tāpēc, izmantojot DeFi protokolus, investori var piesaistīt īso pozīciju un noguldīt digitālos aktīvus naudas tirgus protokolos. Daži pirmie lietotāji šajā jomā ir DeFi atvasinājumu platformas, piemēram, dydx un Mango.Markets.

Lielisks DeFi protokola piemērs ir arī AAVE. Tas ļauj lietotājiem aizņemties kriptovalūtas aktīvus bez starpniekiem. AAVE ir izveidots uz Ethereum, un tas ir decentralizēts aizdošanas protokols, ko pārvalda tā sauktā DAO (decentralizēta autonoma organizācija). Tas nozīmē, ka žetonu īpašnieki var balsot par izmaiņām protokolā. 

Paredzams, ka DeFi protokoli pakāpeniski aptumšot tradicionālās finanšu iestādes to caurspīdīguma, drošības un pamatā esošās tehnoloģijas programmējamības dēļ. 

Padomi kriptovalūtu īssavienošanai

Kriptogrāfijas tirgus ir tāds, ka vienmēr ir veidi, kā nopelnīt naudu, neatkarīgi no tirgus apstākļiem. Pat tad, kad tirgū ir krahs, joprojām ir daudz iespēju izveidot banku. 

Ja vēlaties uzzināt, kā sākt kriptovalūtu īssavienojumu, ievērojiet sekojošo:

  • Jums vajadzētu rīkoties tikai tad, ja ir skaidras norādes, ka ir nenovēršama avārija
  • Īstermiņa saīsināšana nodrošina neierobežotus riskus, kas dažos gadījumos var radīt ievērojamus zaudējumus, jo jūs varētu izmantot savu nodrošinājumu
  • Neizmantojiet aktīvus, pamatojoties tikai uz to gada procentuālo ienesīgumu (APY), jo pamatā esošā marķiera, kurā jūs saņemat samaksu, cena var pazemināties.
  • Veicot likmes, jāņem vērā arī likviditāte. Liet monētu var izskatīties pievilcīgi. Tomēr jums ir jāapsver, vai varat pārvērst savus ienākumus atpakaļ uz stabilu monētu.

Noapaļošana uz augšu

Citu iemeslu starpā tirgus sabrūk baiļu dēļ, tomēr jūs varat pelnīt naudu no cenu krituma, krītot. Pat bez kriptovalūtas piederības, kā mēs esam parādījuši.

Ja jums ir iemesls uzskatīt, ka tirgus krahs ir nenovēršams, šī var būt jūsu iespēja gūt peļņu. 

Tomēr tas var būt diezgan riskanti. Tāpēc, pirms ķeraties pie tā, jums jāapsver savas rīcības gaidāmās sekas un jāizsver tās attiecībā pret savu riska apetīti.

Kriptogrāfijas īssavienojums var būt efektīva stratēģija. Tomēr tam var būt arī bēdīgas sekas. Šī iemesla dēļ jums ir nepieciešams "paskatīties pirms lēciena". 

Paldies, ka izlasījāt šo rakstu. Mēs ceram, ka esat iemācījušies kaut ko vai divas.