Tas tiešām ir bijis mežonīgs brauciens. Sākot no apakšas 2020. gada martā, kopējā tirgus kapitalizācija ir pieaugusi par vairāk nekā 20 reizēm. Ko tagad gaidīt?
“Kad mūzika apstāsies, likviditātes ziņā lietas būs sarežģītas. Bet, kamēr skan mūzika, jums ir jāceļas un jādejo. Mēs joprojām dejojam."
Čaks Prinss, Citigroup izpilddirektors – 9. gada 2007. jūlijs
Šis bēdīgi slavenais citāts var šķist nevainojami, ņemot vērā pašreizējos tirgus apstākļus.
Neskatoties uz lielāku nepastāvību 2021. gadā, kriptovalūtu tirgus kapitalizācijas tendence ir nepārtraukti pieaugusi kopš 2020. gada. Novērtējums lielāko daļu laika tika tirgots zaļajā kanālā. savukārt 2021. gada sākumā bija neliela novirze uz augšupeju. Tā bija zīme, ka tirgus ir pārkarsēts, un tas galu galā noveda pie plašākas korekcijas.
Prognozējot Fibonnaci līmeņu atsekošanas pieaugumu no 2020. gada līdz 2021. gada sākumam, korekcija atrada stabilu atbalstu 0.5 līmenī un pēc tam 0.23 līmenī. Tas ir tas, ko jūs varētu sagaidīt no veselīgas tendences, kas atjauno impulsu. Šodien tirgus svārstās ap iepriekšējiem visu laiku augstākajiem līmeņiem. Ja tas noturēsies, iespējams, ka uz augšu būs jauna spēcīga kāja.
Tirgus joprojām atrodas buļļu ciklā, un tāpēc jums ir jāpatur prātā divi galvenie elementi.
Pirmkārt, jo vairāk kriptovalūtu cenas konsolidējas kanālā, jo lielāka iespēja, ka tirgus piedzīvos jaunu triecienu. Laikam ejot, šīs kustības apjoms varētu būt lielāks. Tā kā kanāla tops kļūst arvien augstāks un augstāks, investori un tirgotāji attiecīgi noteiks savus mērķus.
Aptuvenais aprēķins liecina, ka viena mēneša laikā mērķis būs aptuveni 150%, bet pēc trim mēnešiem tas būtu 250%.
No otras puses, nekad neaizmirstiet, ka jo augstāks ir kāpums, jo grūtāks ir kritums. Mēs, visticamāk, esam nobriedušā buļļu tirgus posmā, kas nozīmē, ka pat tad, ja 200% augšupeja izskatās pievilcīga, tas ir saistīts ar lejupslīdes risku 70–80%. Šajā sakarā RSI atšķirības pāri tirgum iezīmējas kā tumšs draudīgs mākonis.
Arvien svarīgāk kļūst noteikt savus mērķus un stingri ievērot savu plānu. Daļu portfeļa pakāpeniski rotējot augstākas kvalitātes monētās un stabilās monētās, tiks aizsargāts jūsu kapitāls, kad tirgū nonāks bargāka korekcija.
“Ļaujiet mūzikai skanēt” ir jaunā mantra. Atgādinām, ka mūzika apstājās trīs mēnešus pēc Prinsa citāta, kad parādījās mājokļu tirgus burbulis. Vēsture var neatkārtoties, bet bieži atskaņo.
Bonusu diagramma: stabilas monētas ir zilonis istabā. Investori nepievērš pietiekamu uzmanību stabilo monētu pieauguma apjomam pēdējo pāris gadu laikā. USDT un USDC vien vērtība pārsniedz 110 miljardus USD, neskaitot citas līdzīgas USD piesaistītās monētas, piemēram, BUSD, USDT un DAI.
Visa šī likviditāte ir malā un varētu būt nozīmīga jauna kapitāla pieplūde kriptovalūtām. No otras puses, tirgus struktūrai arvien vairāk paļaujoties uz stabilām monētām, tās kļūst par iespējamu vienu sistēmas atteices punktu. Tikmēr šķiet, ka lielākā daļa likviditātes vairāk meklē zema riska procentus no DeFi protokoliem, nevis mēģina dzīties pēc spekulatīvas iespējas.