Pēc angļu filozofa domām; Džon Loks, viss ir mainīgā stāvoklī. Šis apgalvojums vienmēr attiecas uz maksājumiem un globālajām finanšu sistēmām, kur pēdējo desmit gadu laikā lietas ir būtiski mainījušās. Ar plašām inovācijām cilvēki arvien vairāk ir atklājuši ērtas, drošas un tūlītējas maksājumu iespējas.
Šo jauninājumu dēļ tradicionālā banku sistēma ir saskārusies ar daudziem jaunuzņēmumu un lielo tehnoloģiju uzņēmumu darbības traucējumiem. Šie "traucējumi" ir radījuši plaši izplatītus un efektīvus pārrobežu mazumtirdzniecības maksājumu risinājumus. Viens no daudzajiem traucējumiem ir stabilu monētu parādīšanās.
Pēdējo divu gadu laikā stabilās monētas ir guvušas ievērojamu popularitāti, un zinātkāri investori ir nokļuvuši stabilu monētu pasaulē. Lielākā daļa tirgotāju atzīst, ka tas ir lielisks veids, kā saglabāt līdzsvaru pastāvīgi mainīgajā kriptovalūtu tirgū.
Mēs izskatīsim visu, kas jums jāzina par stabilajām monētām. Mēs arī jums pateiksim, kāpēc stabilās monētas ir svarīgas un kā jūs varat tās izmantot savā ieguldījumu portfelī un gūt peļņu.
Kas ir Stablecoin?
Kriptovalūtā monētas vērtība ir balstīta uz tās kopējo tirgus vērtību. Tirgus vērtību ietekmē pieprasījuma un piedāvājuma spēki. Šos spēkus galvenokārt ietekmē tirgotāju uzticības līmenis konkrētai kriptovalūtai.
Atšķirībā no kriptovalūtām, Stablecoins bieži tiek nodrošinātas ar materiāliem aktīviem, kas ir pārbaudāmi vai nu Blockchain, vai ar attiecīgās organizācijas informāciju.
Turklāt, ņemot vērā stabilitāti, ko piedāvā stablecoins, un tūlītējo apstrādi un drošību, ko nodrošina blokķēde, šķiet, ka nākotnē būs daudz stabilu monētu.
Izmantojot stabilās monētas, finanšu pasaule var izjaukt robežas starp fiat valūtām, piemēram, ASV dolāru un kriptovalūtām.
Stabilo monētu veidi
Lai gan tas nav šī raksta galvenais akcents, mēs īsumā apskatīsim galvenos stabilo monētu veidus. Tas ļaus mums labāk izprast, kā darbojas stabilās monētas.
Stabilas monētas ar Fiat
Pirmie stabilo monētu veidi ir nodrošināti ar fiat valūtām, ko emitējusi centrālā banka. Šajā gadījumā stabilā monēta ir vienkārši šīs valūtas vienas un tās pašas nodrošinājuma struktūras attēlojums. Piemēram, jūs varat iegūt daļu no reālās pasaules valūtas, piemēram, USD, turot stabilu monētu, kas ir nodrošināta ar attiecību viens pret vienu dolāru.
Lai likvidētu stabilu monētu ar fiat, jums vienkārši jāiznīcina stabilā monēta un jāizņem USD ekvivalents. Tas ir lieliski, jo varat būt drošs, ka vērtība ir ASV dolāra digitālais attēlojums.
Reizēm rodas šaubas par rezervju esamību (es skatos uz jums, Tether…), taču pēdējo mēnešu laikā informācija par aktīviem, kas tiek izmantota atbalstam, ir palielinājusies attiecībā uz dažām lielākajām stabilajām monētām, kas nodrošinātas ar fiat, piemēram, USDC.
Stabilas monētas ar kriptovalūtu
Kā norāda nosaukums, stabilās monētas ar kriptovalūtu darbojas līdzīgi kā ar fiat nodrošinātās monētas. Tomēr atšķirība ir tāda, ka šīs stabilās monētas ir nodrošinātas ar citu kriptovalūtu.
Vēl viena atšķirība ir attiecība starp nodrošinājumu un stabilo monētu. Tas ir kriptovalūtu nestabilitātes rezultāts, salīdzinot ar fiat valūtām.
Izmantojot tādas fiat valūtas kā dolārs, varat būt pārliecināti par attiecību viens pret vienu. Tomēr ar kriptovalūtu nodrošinātām stabilām monētām ir augstāks nodrošinājuma koeficients.
Tādējādi ar kriptovalūtu nodrošinātas stabilās monētas vērtība ir atkarīga no attiecīgās kriptovalūtas vērtības. Tādā veidā visa sistēma pastāv blokķēdē, un tai var būt daudz lietošanas gadījumu.
Ievērojami piemēri ir tādas monētas kā DAI un RAI.
Stabilās monētas bez vai daļēji nodrošinātas
Atšķirībā no abiem iepriekš uzskaitītajiem stabilo monētu veidiem, šie stabilo monētu veidi veic centrālās bankas funkcijas, izmantojot viedos līgumus. Šie līgumi tiek uzraudzīti, izmantojot AI darbinātus algoritmus, kas uzrauga šo stabilo monētu cenas.
Gadījumos, kad sabrūk tādas valūtas kā ASV dolārs vai ēteris, nenodrošinātās stabilās monētas teorētiski izdzīvos kā veids, kā uzglabāt vērtību.
FRAX ir labs piemērs daļēji nodrošinātai stabilai monētai.
Populārākās stabilās monētas kriptovalūtu tirgū
Tagad, kad zinām stabilo monētu veidus, apskatīsim dažas no tirgū populārākajām stabilajām monētām:
USDT
Šī stabilā monēta, kas pazīstama arī kā Tether, ir piesaistīta ASV dolāram un saglabā attiecību 1 pret 1 ar ASV dolāru. Tā ir uz blokķēdi balstīta kriptovalūta, kuras marķieri vienmēr ir līdzvērtīgi USD 1.00.
Tether ir arī galvenais kriptovalūtu tirgus likviditātes avots. Saskaņā ar CryptoCompare datiem 57% no bitcoin tirdzniecības 2021. gada februārī tika veikti pret USDT. USDT ir izstrādāts gan kā datu nesējs, gan kā vērtības glabāšanas veids.
Pamatojoties uz tās tirgus vērtību, kas 78. gada februārī bija vairāk nekā 2022 miljardi USD, Tether ir trešā lielākā kriptovalūta pasaulē.
Lai gan ir vērts pieminēt, ka ar Tether ir zināmas bažas, jo investori ir nobažījušies, ka Tether var nebūt pietiekami daudz dolāru rezervju, lai atbalstītu savu dolāru piesaisti aptuveni 78 miljardu USD apmērā.
USDC (regulēta stabila monēta)
USD monēta (USDC) arī ir piesaistīta ASV dolāram, un tā ir uz Ethereum balstīta stabila monēta ar attēlojumiem arī citās ķēdēs. Tas tika izveidots, lai tokenizētu ASV dolāru.
Tas tika palaists, sadarbojoties kriptovalūtu biržai Coinbase un finanšu pakalpojumu sniedzējam Circle 2018. gadā.
Lai gan šī monēta ir veidota tā, lai tā būtu stabila, tai ir arī nelielas cenu izmaiņas. Bieži vien tas ir piedāvājuma un pieprasījuma izmaiņu rezultāts. USDC bija visu laiku augstākais līmenis 1.19 USD un visu laiku zemākais līmenis 0.89 USD.
USDC nav jāuztraucas, jo jauni marķieri tiek izsniegti tikai pēc pieprasījuma. Lai izveidotu jaunu marķieri, jums ir jānosūta USD ekvivalents marķiera izdevēja bankas kontam.
DAI (nodrošināta un decentralizēta monēta)
DAI ir vēl viena populāra stabila monēta, kas ir saistīta ar ASV dolāra vērtību. DAI uztur attiecību 1:1 ar ASV dolāru, līgumos bloķējot citus kriptovalūtus. DAI pārvalda MakerDAO, izmantojot atvērtā pirmkoda programmatūru, ko sauc par Maker protokola platformu. Tā ir decentralizēta lietojumprogramma, kas darbojas Ethereum blokķēdē.
Tas darbojas ar DeFi (decentralizētas finansēšanas) funkcijām, kas ļauj aizņemties, aizdot un tirgoties. To var iegādāties tieši kriptovalūtu biržās, izmantojot tādas fiat valūtas kā ASV dolārs vai Kanādas dolārs.
Atšķirībā no citām stabilām monētām, kuru vērtību iegūst no citiem aktīviem, DAI saglabā savu vērtību, izmantojot ETH nodrošināto parādu.
DAI ir izstrādāta tā, lai neviena puse nevarētu mainīt DAI piegādi. Izmantojot viedos līgumus Ethereum blokķēdē, sistēma var reaģēt uz aktīvu tirgus cenu izmaiņām.
Riski tirgum no stabilām monētām
Lai gan stabilās monētas sniedz cerību staru, bažas rada arī ekonomisti un finanšu analītiķi. Daži ir norādījuši uz tirgus sabrukuma iespējamību notikumu kaskādes rezultātā.
Visa blokķēdes būtība ir decentralizācija: fakts, ka sistēma ir decentralizēta un vara nav vienai pusei. Tas ir iemesls, kāpēc blokķēdes tehnoloģija attālinās no tradicionālās finansēšanas.
Tomēr ar stabilām monētām šis caurspīdīguma un nemainīguma slānis tiek apšaubīts. Tas ir tāpēc, ka viena vienība kontrolē lielu stabilo monētu piedāvājumu. Piemēram, USDT kontrolē uzņēmums Tether. Šis uzņēmums kontrolē USDT piegādes un izplatīšanas ātrumu un galvenokārt darbosies ar savām interesēm.
Citas stabilas monētas, piemēram, USDC, saskaras ar ievērojamu ASV regulatoru risku, savukārt citas, piemēram, DAI, ir daļēji nodrošinātas, izmantojot citas stabilas monētas, piemēram, USDC. Tas viss kopā rada stabilitātes riskus visai DeFi ekonomikai.
Turklāt, ja stabilās monētas ir piesaistītas fiat valūtām, pastāv inflācijas risks. Tāpēc jums ir jāizplata savi aktīvi dažādās stabilās monētās un jāizvairās no alkatības.
NOAPAKOŠANA...
Mūsdienās Bitcoin joprojām ir populārākā kriptovalūta. Tomēr pēdējos gados ir bijušas daudzas cenu svārstības.
Sākot no aptuveni 3,000 USD pandēmijas kulminācijā 2020. gadā; līdz 69,000 2021 USD 50. gadā un pēc tam nokrita par vairāk nekā 35,000% līdz aptuveni XNUMX XNUMX USD.
Lai gan šīs svārstības kriptovalūtu tirgotājiem var šķist normālas, tās bieži vien attiecas uz nepiederošajiem. Tāpēc stabilu monētu parādīšanās (ja tās spēj saglabāt stabilitāti) ir apsveicams notikums.
Stabilās monētas turpina augt kā daļa no finanšu tirgus struktūras. Tomēr ir sagaidāms, ka tiks veikta rūpīgāka pārbaude un noteikti noteikumi, kas regulēs šo stabilo monētu (un kriptovalūtas kopumā) darbību.